Start Aktualności Komunikat Nr 2 w sprawie demonstracji.
Komunikat Nr 2 w sprawie demonstracji.
KOMUNIKAT NR 2 W SPRAWIE DEMONSTRACJI.
 
Sekretariat Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP obradujący w Warszawie
w dniu 25.10.2010 realizując ustalenia podjęte na Prezydium Rady w dniu
18 października w sprawie przesunięcia terminu demonstracji w Warszawie na dzień 9 listopada ustalił osoby odpowiedzialne za organizację tego protestu:
Janusz Rak - prezes Rady,
Stanisław Różycki - wiceprezes Rady,
Janusz Szczerba - członek Prezydium
  Przypominamy zatem, że wobec przesunięcia demonstracji z 14. października na 9. listopada, obowiązuje uchwała III Krajowej Konferencji Sprawozdawczo-Wyborczej Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP z dnia 26.09.2010 zobowiązująca wszystkie Rady Zakładowe ZNP zrzeszone w Radzie Szkolnictwa Wyższego i Nauki do czynnego udziału w tej formie protestu. Ponieważ to Rada jest organizatorem manifestacji apelujemy o pilne nadesłanie do dnia 02.11.2010, na adres e-mailowy Rady: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , informacji o liczbie osób z poszczególnych organizacji deklarujących udział w proteście w dniu 9.listopada. 
  Informujemy, że zostały przeprowadzone rozmowy z kierownictwem KSN NSZZ "Solidarność", które zadeklarowało, że w manifestacji 9.listopada planują wzięcie udziału także przedstawiciele tego Związku. Zgodnie z intencją organizatorów chcemy, aby była to wspólna manifestacja całego środowiska tj. wszystkich grup pracowniczych organizacji (uczelni i jednostek) oraz studentów, o czym była mowa w uchwale naszej Konferencji.
  Niezależnie od czynnego udziału w demonstracji zobowiązujemy kierownictwa organizacji zakładowych do przeprowadzenia akcji informacyjnej poprzez wywieszenie przesłanego plakatu na tablicach ogłoszeń w jednostkach
i poinformowanie społeczności akademickich o tej formie protestu w trakcie posiedzeń organów kolegialnych (senatów, rad wydziałów, kolegiów, itp.).
  Szczegółowe informacje organizacyjne zostaną przesłane w kolejnym komunikacie.
Prezes RSzWiN ZNP
Janusz Rak